Close recherche storiste Fermer
Dickson Designer

Markiza na zamówienie gotowa w
kilka kliknięć.

Symulacja Twojej markizy


Instalatorzy blisko Ciebie :Potrzebujesz specjalisty ?
Instalatorzy blisko Ciebie :


--- Twój projekt dotyczy ---

> Lista punktów sprzedaży z podziałem na departamenty/ województwa

Osłona przeciwsłoneczna


Dickson protection solaire

Promieniowanie ultrafioletowe


Promieniowanie UV przyspieszą naturalne starzenie przedmiotów stopniowo zmieniając powierzchnię, a zwłaszcza kolor. Jednocześnie promienie UV atakują skórę, co może wywołać choroby. Dla lepszej ochrony ważne jest umieszczenie ekranu między słońcem a osobą lub między słońcem a obiektem. Średnio, materiał markizowy dobrej jakości blokuje od 90 do 99% promieniowania UV. Więcej informacji na temat ochrony przed promieniami UV materiałów markizowych, znajdziesz w bazie danych dostarczonych przez producentów materiałów (link zewnętrzny).

Podczerwień


Niewidzialne promieniowanie - podczerwień jest bardzo niebezpieczne od pojawienia się pierwszych promieni słonecznych. Podczerwień ogrzewa substancje stałe i gazowe, dając poczucie ciepła. Jeśli zablokujesz podczerwień, będziesz mógł regulować ciepłem i temperaturą w pomieszczeniu, obiektu lub osoby. Instalacja markizy pozwala na ograniczenie temepratury wewnatrz pomieszczenia i pośrednio zmniejszyć zużycie energii.

Światło


Widzialne światło jest częścią promieniowania słonecznego na które nasze oczy są najbardziej wrażliwe. Nadmierne natężenie światła może powodować oślepienie szkodliwe dla naszych oczu. Celem ochrony przeciwsłonecznej jest zatem zmniejszenie skutków oślepienia. Przechodząc przez materiał, widzialne światło wpływa na odczucie światła w pomieszczeniu. W tym przypadku jest mowa o zabarwieniu światła. Co może mieć wpływ na postrzeganie przestrzeni pod względem wielkości i temperatury, itp.

Odbicie- Absorpcja – Przewodzenie

Dickson – absorpcja przewodzenie odbicie słoneczne

 

  1. 1. Przewodzenie
  2. 2. Odbicie
  3. 3. Absorpcja

 

Gdy promienie słoneczne dotykają przedmiotu, są one odbijane, to znaczy są one przekazane na inne przedmioty, lub są one wchłaniane przez powierzchnię obiektu bądź też przechodzą przez niego. Suma tych trzech możliwości daje wartość równą 100%. Tkanina, jej gęstość równa jest absorpcji, odbicia i przewodzenia w zależności od koloru materiału .

W jaki sposób zewnętrzna markiza daje możliwość oszczędzenia energii ?